Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески денеска работно ќе го посети Пробиштип.

Во рамки на посетата, Ставрески ќе присуствува на пуштањето во употреба на новата производствена линија на семитракциони и индустриски батерии во фабриката за производство на акумулатори ТАБ МАК и на поставувањето камен-темелник за асфалтирање улици во пробиштипското село Добрево.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009