maskenbal-2013

„Пробиштипскиот маскенбал 2013“, кој заради лошите временски услови се одложи и не се одржа на 31.03.2013 година, ќе се одржи во петок на 05 Април во следниот термин:

  • 16,30 минути – дефиле низ улиците на Пробиштип (Маршута: Од Лиса гара – кружен тек, по улица „Нада Михајлова“, преку улица „Јаким Стојковски“ се до ракометното игралиште во центарот на градот);
  • 18,00 – Претставување на маските на ракометното игралиште во центарот на градот.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009