Дерби во есенскиот дел од сезоната на Првата македонска одбојкарска лига.
ОК „Пробиштип Весна акумулатори“ ќе се обиде да му го нанесе првиот пораз на фаворитот и актуелен шампион ОК „Струмица“.
Натпреварот ќе се одигра на 29 Ноември (Сабота) во спортската сала „Софија Петровска“ во Пробиштип, со почеток во 14.00 часот.
Директен пренос од натпреварот ќе се емитува на Собранискиот канал на МРТВ.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009