-Сабота, 12.12.2015 година со почеток од 13:00 часот во салата Софија Петровска се игра дерби натпреварот на 6-тото коло од првата македонска одбојкарска лига. Се среќаваат нашиот одбојкарски клуб Пробиштип Весна Акумулатор и шампионот Струмица од Струмица, натпреварот ќе оди низ директен пренос на МТВ-собранискиот канал.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009