resize

За кошаркарите од пробиштипски  КК ,, Пробаскет,, зимската пауза  заврши на  9 февруари. Во спортската сала на ОУ „Браќа Миладиновци“ пролетната полусезона кошаркарите на Пробаскет ја започнаа со одложениот натпревар од 6 коло од есенската полусезона. Според календарот  на КФМ на 16 февруари започнауваат натпреварите од пролетниот дел на првенството во Третата кошаркарска  лига во Македонија.

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2012/13

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Пинк Пантери

6

6

0

502

415

+87

12

2

Т-Баскет

7

5

2

506

448

+58

12

3

Крива Паланка

7

5

2

555

515

+40

12

4

НБА Чаир

5

3

2

402

351

+51

8

5

Радовиш

6

2

4

439

495

-56

8

6

Пробаскет

5

2

3

350

360

-10

7

7

Црн Дрим

6

1

5

429

475

-46

7

8

Феникс 2010

6

0

6

344

468

-124

6

Напомена: КК Работнички се натпреварува надвор од конкуренција.
Резултатите на КК Работнички не се земаат во предвид.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009