John Digweed, еден од најреспектираните светски диџеи кој со децении е синоним за квалитет, генијалност и интергитет на електронската сцена, ќе настапи втората вечер на АКВА ПАРК ФЕСТ (петок, 29.08.2014)! Диџејот кој уште пред 10 години ја освои масовната публика, но воедно го задржува и своето долго присуство во андерграунд денс културата, ќе го претстави својот уникатен музички стил, кој е различно категоризиран и далечен на жанровските етикети.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009