crkva-probistip

Во организација на црквата „Успение на Пресвета Богородица“ од Пробиштип, а под покровителство на општина Пробиштип, во очи на Велигденските празници, во Кино салата во Пробиштип на 25 Април (четврток) со почеток во 19 часот, ќе се одржи „Духовна академија“, концерт на црковниот хор „Света Богородица“. На концертот ќе се исполнат црковни песни. Влезот е слободен.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009