Во Црквата Св. Пророк Еремија во с. Долни Стубол со Архиерејска служба се одбележа Храмовиот празник Еремија.
Свечената литургија ја служеше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион со служение на свештениците од Брегалничката епархија.
На свечената литургија присуствуваа Градоначалникот Тони Тоневски и Претседателот на Совет Ранко Давитков заедно со нивните семејства.

IMG-20130510-00416---Copy


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009