Ракометарите на Рудар Пробиштип ја одиграа можеби најдобрата партија сезонава, и по пропуштената шанса за пласман во четвртфиналето од Купот на Македонија, се вратија на победите во Првата лига, совладувајќи го Партизан Гевгелија со убедливи 36-25.

Гостите водеа само на стартот, со 0-1, потоа се беше во знакот на домашните. До крајот на полувремето направија предност со 17-15, а во вториот дел уште повеќе ја зголемија до конечните 36-25.

Најдобри стрелци во домашниот тим беа Никола Спасовски со осум и Павел Стојанов со седум голови, додека кај Партизан се истакнаа Бојан Љубевскисо шест и  Иван Митревски со пет голови.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009