Весна Пробиштип и Струмица се многу блиску до меѓусебно финале во Купот на Македонија во одбојка во машка конкуренција. Ланскиот освојувач на националниот Куп, Струмица во првото полуфинале го совлада Вардар со 3-0 во сетови (25-15, 25-17, 25-19) и реваншот ќе биде само формалност.

Скоро идентичен беше резултатот во второто полуфинале меѓу Весна Пробиштип и УГД Студент од Штип. Пробиштипјани славеа победа со 3-0 во сетови (25-13, 25-10, 25-17).

Возвратните натпревари се играат следната недела, а финалниот наатпревар следниот месец.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009