Весна Пробиштип извојуваа очекувани победи во рамките од 2. коло на одбојкарскиот шампионат на Македонија, откако ги надигра екипите на Студент и Универзитет Тетово.

Лешок и првакот Струмица исто така не загубија ни сет во своите домашни победи, а слободен беше тимот на Вардар.

Екипите од Пробиштип и од Кичево се единствени со две победи и го запоседнаа врвот на табелата.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009