Глигор Велков (Голе) за ФК „РУДАР„ – Пробиштип

Екипата на probistip.mk и навивачката група „Багабонти„ направија серија интервјуа со најпознатите фудбалери на фудбалскиот клуб „РУДАР„ – Пробиштип.
За почеток Ви го претставуваме Глигор Велков – Голе, еден од најславните фудбалери на ФК „РУДАР„ и најефикасен фудбалер во историјата на клубот.
Рекордер по број на дадени голови на еден натпревар (11).


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009