Одбојкарскиот клуб Пробиштип ќе го организира финалниот Куп на Македонија, кој е закажан за викендов.

Maшкото финале е закажано за на 28 април, сабота, со почеток од 14 часот, а во него ќе се сретнат домашниот тим Весна Пробиштип и Струмица.

Женското финале е закажано за истиот ден од 17 часот, а во истото силите ќе ги одмерат Куманово и Универзитет Тетово.

И двата натпревари ќе бидат пренесува во живо на првиот национален сервис.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009