Општина Пробиштип по повод празникот „Младенци“ четврта година по ред ќе го организира настанот „Парк на младенци“. По тој повод ги поканува сите брачни парови кои склучиле брак во изминатата 2016 година на 22.03.2017 година (среда) со почеток во 10 часот во градскиот парк, на симболичен начин да го овековечат својот брак со засадување на роза која ќе биде симбол на нивната љубов.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/probisti/domains/probistip.mk/public_html/wp-content/themes/probistipmktheme/includes/wp_booster/td_block.php on line 1009