2.6 C
Probishtip, MK
среда, декември 8, 2021

Видео

Пробиштип (лична карта)

http://www.youtube.com/watch?v=ximrygvOb40
video

Глигор Велков (Голе) за ФК „РУДАР„ – Пробиштип

Екипата на probistip.mk и навивачката група „Багабонти„ направија серија интервјуа со најпознатите фудбалери на фудбалскиот клуб „РУДАР„ - Пробиштип.
video

Емисија за Св. Гаврил Епископ Велички

Емисија посветена на новиот светилник на Земјата Македонска – Свети Гаврил Епископ Велички Светогорец. Во емисијата се опишува животот и чудата на новиот молитвен застапник на МПЦ.
video

Шенка за Пробиштип (радио интервју)

Интервју на Љубомир Бојковски со Шенка Колозова за Радио Македонија во емисијата "Глас од татковината", по повод доделувањето на наградата почесен граѓанин на општина Пробиштип.
video

Приказната за Шенка Колозова (ВИДЕО)

Видео по повод доделувањето на наградата "ПОЧЕСЕН ГРАЃАНИН НА ОПШТИНА ПРОБИШТИП" на Шенка Колозова   Учествуваат: - Стојан Стефановски (брат на Шенка Колозова) 05:52 - Драган Вељановски (Режисер на македонските народни приказни) 14:37 - Ванчо Петрушевски (актер) 18:16 - Гоце...

Патоказ Пробиштип

http://youtu.be/vqboGn1Kk_k Патоказ е емисија која обработува теми од општините во Македонија, односно функционирањето, реализацијата на зацртаните проекти и подобрувањето на квалитетот на живеењето. Целта на оваа емисија е одблиску запознавање на гледачите со работењето на општината,...
video

Симеон Ѓоргиев (Монче) за ФК „РУДАР„ – Пробиштип

Екипата на probistip.mk и навивачката група „Багабонти„ уште во 2012та година направија серија интервјуа со најпознатите фудбалери на фудбалскиот клуб „РУДАР„ - Пробиштип. Вториот од оваа редица на разговори е во сеќавање на Симеон Ѓоргиев...

Злетово

Документарен серијал на Канал 5 http://youtu.be/er_ACVF9CPQ
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
few clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
63%
2.6kmh
12%
чет
7 °
пет
7 °
саб
6 °
нед
3 °
пон
2 °