9.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Uncategorized

Соработка на учениците и професорите со локалната заедница

Средното општинско училиште ,,Наум Наумовски Борче ,, - Пробиштип ја продолжува својата соработка со локалната заедница. За таа цел во понеделник на класен час во повеќе класови беа одржани работилници на следниве теми:

Отворен новиот градски пазар во Пробиштип

Денеска е отворен новиот градски пазар во Пробиштип, вреден околу 70 милиони денари.

Викендов Пробиштип пулсираше во ритамот на женската одбојка

Во саботата беше одигран финалниот натпревар од ПРВАТА УЧИЛИШНА ЛИГА-ОДБОЈКА за девојчиња - основни училишта организиран и подржан од Општина Пробиштип,Основните Училишта и Здружението на училишни спортски друштва на општина Пробиштип 1.место го освои екипата на...

Ден на дрвото – „Засади здравје! Засади здрава иднина!“

Заменик Министерот за одбрана, Емил Димитриев, заедно со градоначалникот на општина Пробиштип, Тони Тоневски

Во ПУ „Кирил и Методиј“ во Злетово свечено пуштени во употреба реконструираните подови

На 19 ноември во ПУ „Кирил и Методиј“ во Злетово во присуство на првиот човек во општината

Општина Медвеѓе во посета на Пробиштип

Вчера, 13.05.2013, во просториите на општина Пробиштип беше остварена средба помеѓу Градоначалникот на општина Пробиштип, Тони Тоневски и Градоначалникот на општина Медвеѓе, Србија, г-ин Слободан Драшковиќ. На средбата помеѓу двата градоначалника беше разговарано за...

Одбележан Светскиот ден на здравјето

По повод Светскиот ден на здравјето Здравствениот дом „Нада Михајлова“ во соработка со општина Пробиштип  во неделата 7-ми Април на Градскиот плоштад во Пробиштип се вршеа бесплатни  превентивни лекарски прегледи и тоа: мерење на...

Планинарски марш Пониква – Царев врв

Планинарското друштво "Плавица" - Пробиштип, учествуваше на Петровденскиот планинарски марш Пониква - Царев врв, кој беше организиран од страна на планинарското спортско друштво "Осогово" од Кочани. Стартот на маршот беше од височините на Пониква која...

Рози во Паркот на младенците во Пробиштип

Во рамките на акцијата „Македонија земја на розите“, во паркот пред градскиот пазар во Пробиштип кој воедно е именувам и како „Парк на младенците“ беа засадени 40 садници рози.

Пуштен во употреба патот с. Ратавица – с. Бунеш

После долги години на очекување и барање на жителите на с. Бунеш и на сите оние кои што се иселиле но имотите им се таму, на 2 Август беше пуштен во употреба патот с....
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
9.6 ° C
9.6 °
9.6 °
50%
1kmh
1%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-4 °
вто
-2 °