9.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Спорт

Достојна презентација на пробиштипската женска одбојка во Валандово

Изминатиот викенд сабота и недела , ОК.Валандово-Валандово беше домаќин на турнир во одбојка во конкуренција на  пионерки и кадетки.На турнирот зедоа учество домаќинот ОК Валандово,ОК Партизан- Струмица,ОК. ПРОВОЛЕЈ-Пробиштип и ОК.ТИН ВОЛЕЈ-Пробиштип. На финалните натпревари градоначалникот на...

Младинска лига кошарка

М-16 мажи Група Б (сезона 2012/13) – Табела Позиција Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод 1 Јуниор I 12 12 0 1384 447 937 24 2 МКК Струмица 11 9 2 844 740 104 20 3 Пиколо 12 8 4 872 806 66 20 4 Струмица 11 6 5 710 630 80 17 5 ФМП I 11 6 5 707 683 24 17 6 Пробаскет 11 6 5 653 707 -54 17 7 Бест 11 5 6 546 747 -201 16 8 Баскет Кам 12 3 9 655 764 -109 15 9 Баскет Дино 11 1 10 480 897 -417 12 10 АС Берово 10 0 10 373 856 -483 9

Златен и бронзен медал за Иван и Александар на Државното првенство во крос кантри

Пробиштипските атлетичари Иван Пешовски и Александар Здравковкски се вратија со два медали од Државното првенство во крос кантри трчање, кое се одржа покрај кејот на реката Вардар на 25-ти Ноември. Двајцата настапија во категоријата...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
9.6 ° C
9.6 °
9.6 °
50%
1kmh
1%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-4 °
вто
-2 °