-2.4 C
Probishtip, MK
среда, јануари 19, 2022

Спорт

video

Симеон Ѓоргиев (Монче) за ФК „РУДАР„ – Пробиштип

Екипата на probistip.mk и навивачката група „Багабонти„ уште во 2012та година направија серија интервјуа со најпознатите фудбалери на фудбалскиот клуб „РУДАР„ - Пробиштип. Вториот од оваа редица на разговори е во сеќавање на Симеон Ѓоргиев...

Турнир во мал фудбал – Ратавица

По повод верскиот празник Св.Троица во с.Ратавица ќе се одржи традиционален турнир во мал фудбал. Сите заинтересирани екипи да се пријават најдоцна до 17.05.2017 год. Учество: 1000 денари. Пријаување на тел. 078 229 339 (Дарко) Финалето ќе...

По 26 години машкиот ракомет се враќа во Пробиштип!

Дел од Првата Лига во претстојната сезона ќе биде и Рудар Пробиштип, па овој град по цели 26 години повторно ќе има машки ракометен тим. Тимот од Пробиштип има скромни амбиции во оваа сезона...

Одбојкарите на Весна Пробиштип максимални по две кола од одбојкарскиот шампионат

Весна Пробиштип извојуваа очекувани победи во рамките од 2. коло на одбојкарскиот шампионат на Македонија, откако ги надигра екипите на Студент и Универзитет Тетово. Лешок и првакот Струмица исто така не загубија ни сет во...

Прва победа на Рудар! (ВИДЕО)

Ракометарите на Рудар Пробиштип ја забележаа првата историска победа во Првата лига, откако славеа на гостувањето кај Делчево Вардар со минимални 21:22. Во првиот дел двете екипи имаа свои моменти, иако темпото го диктираа...

Рудар не се шегува, падна и Младост во Богданци

Ракометарите на Рудар Пробиштип по премиерната победа во Првата лига на гости кај Вардар Делчево, забележаа уште една победа и тоа не било каква, туку над Младост Богданци со 27:28. Домашните имаа и плус...

Дина Трајчевска – каратистка со четири златни и со два сребрени медала

Дина Трајчевска е млада, талентирана каратистка што досега освоила четири златни и две сребрени медали на интернационални натпревари. Ученичка е во петто одделение во ОУ „Нокола Карев“ во Пробиштип. Околу три години тренира во...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
75%
4.3kmh
7%
сре
0 °
чет
3 °
пет
-0 °
саб
-4 °
нед
-4 °