-5.4 C
Probishtip, MK
среда, февруари 8, 2023

Спорт

Лирија “збришана” за неполн час (ОК Лирија – ОК ПРОБИШТИП 0:3)

Одбојкарската екипа на Пробиштип продолжува со одличните игри врзувајќи ја третата по ред победа во низа.

Пробиштипските одбојкари го “освоија” Мечкин Камен (ОК Синалко – ОК ПРОБИШТИП 2:3)

Пробиштипските одбојкари продолжуваат со добрите игри совладувајќи го домашниот тим на Синалко од Крушево со 2:3.

Соседско “дерби” во Пробиштип: ОК ПРОБИШТИП – ОК Мавис

Во среда во спортската сала Софија Петровска се игра соседското дерби помеѓу домаќинот Пробиштип и штипски Мавис.

ОК ПРОБИШТИП ја пречекува Тетовска Шкендија

Дебитантот ОК ПРОБИШТИП ја пречекува Тетовска Шкендија во 4 коло од машкиот одбојкарски шампионат. И двете екипи влегуваат крајно мотивирани за освојување на трите бода.

Прва прволигашка победа за ОК “ПРОБИШТИП”

По несреќниот пораз од екипата на Синалко во првото коло следуваше и првата победа на домашен терен од 3:1 против екипата на Лирија од Тетово.

ОК Пробиштип – ОК Борец 3:1

Продолжува победничката серија на машката одбојкарска екипа од Пробиштип. По победите на гостински терен во Штип (0:3) и Велес (0:3)

“7 дена сите на тераса” – мал фудбал

Учениците од ОПУ "Кирил и Методиј" - Злетово пред преполната сала со одигрувањето на првиот натпревар од МАНИФЕСТАЦИЈА – „7 ДЕНА СИТЕ НА ТЕРАСА“ го започнаа чествувањето на Денот на Републиката 8 Септември и Денот на ослободувањето на Пробиштип.

Резултати од полуфиналните натпревари на турнирот во мал фудбал

Exide Пробиштип и Point Fashion ќе играат во финалето на турнирот во мал фудбал "Пробиштип 2013" во среда на 28 Август со почеток од 19.30h.

Резултати од четврт финалето на турнирот во мал фудбал “Пробиштип 2013″

Денес со почеток во 19.30 започнуваат полуфиналните натпревари на турнирот во мал фудбал "Пробиштип 2013"

Резултати од турнирот во мал фудбал “Пробиштип 2013″ (22.08.2013)

Резултати од четврток 22 Август од турнирот во мал фудбал. Распоредот за 1/4 финалните натпревари ќе бидат пополнет после одигрувањето на денешните натпревари.    
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
few clouds
-5.4 ° C
-5.4 °
-5.4 °
56%
0.4kmh
14%
чет
-1 °
пет
1 °
саб
-0 °
нед
3 °
пон
3 °