2.6 C
Probishtip, MK
среда, ноември 30, 2022

Спорт

Достојна завршница за ОК “ПРОБИШТИП”

Пробиштипските одбојкари достојно се простија од одбојкарската сцена оваа сезона.

Турнир во пинг-понг

Комисијата за спорт при ОК ВМРО-ДПМНЕ Пробиштип по повод 7 Aприл - "Меѓународниот ден на здравјето",

Финалниот ден од Купот на ОФМ на 12 април во Пробиштип

Финалистите во Купот на ОФМ во женска конкуренција, Јанта Волеј К.В. и Форца Волеј ќе имаат чест на 12 април (сабота) во Пробиштип

15 коло во младинската кошаркарска лига М16

КК “Пробаскет” на гости во Куманово кај КК “Михајловски” извојува победа со 48:82.

ОК ПРОБИШТИП со една “нога” во финале

Пробиштипските одбојкари се веќе со една нога финале на националниот одбојкарски куп, совладувајќи го домаќинот Сушево

11 коло во младинската кошаркарска лига М16

КК "Пробаскет" Пробиштип - КК "Баскет Кам" - М. Каменица: 79-53

КМФ „Кочани“ доживеа тежок пораз од „Фифи“ во Пробиштип

КМФ „Кочани“ беше поразен во осмото, односно второто коло од пролетната полусезона на гостувањето во Пробиштип од екипата на „Фифи“.

Пробаскет со победа во Скопје

Среќно беше 10-тото коло или првото пролетно коло во рамките од Младинската лига на Македонија во кошарка за екипата на Пробаскет од Пробиштип.

Тест за националниот одбојкарски тим во Пробиштип

Од 27 до 29 декември во Пробиштип ќе се одигра контролен двомеч со бугарскиот суперлигаш Габрово.

Продолжува победничката серија (ОК ПРОБИШТИП – ОК Сушево 3:0)

Екипата на Пробиштип продолжува со одличните игри врзувајќи ја четвртата победа во серија против екипата на Сушево
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
overcast clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
79%
0.7kmh
100%
чет
5 °
пет
6 °
саб
7 °
нед
8 °
пон
9 °