-2.4 C
Probishtip, MK
среда, јануари 19, 2022

Спорт

КК Пробаскет – Пробиштип

Во недела (17.02.2013) со почеток во 14:00 ч. во салата на основното училиште Браќа Миладиновци, ќе се одигра натпревар од третата македонска лига (сениори) помеѓу екипите на домаќинот „КК Пробаскет“ и екипата од Струга...

Турнир во одбојка

ООУ "Браќа Миладиновци" - Пробиштип по повод 11 Октомври организираше Спортски ден турнир во Одбојка за женски во спортската сала "Илинден 1903" - Злетово.

Зонски натпревари во кошарка

Од зонското натпреварување кое се одржа овој викенд во Крива Паланка за ученици од основните училишта во регионов Општинското Основно Училиште Браќа Миладиновци се врати како тотален победник со освојување на турнирите во машка...

Започнува училишниот спортски камп

Училишниот спортски камп годинава ќе се одржи по четврти пат. Вкупно 298 најдобри спортисти од училиштата ширум Македонија ќе ги одмерат силите на најмасовните училишни спортски игри.

Државно првенство одбојка – пионерки

Одбојкарска Федерација на Македонија VOLLEYBALL FEDERATION OF MACEDONIA Државно првенство - пионерки Група Б резултати: ТИН ВОЛЕЈ -Пробиштип & ПРОВОЛЕЈ 05-Пробиштип ( 2 : 0 ) КРИВА ПАЛАНКА & БОРЕЦ БРАКО- Велес ( 2 : 0 ) ПРОВОЛЕЈ 05-Пробиштип &...

Резултати од турнирот во мал фудбал “Пробиштип 2014″ (19.08.2014)

Резултати од турнирот во мал фудбал “Пробиштип 2014″ (19.08.2014)

ФУТСАЛ

Во рамки на предвидените спортки активности на Здружението на училишните спортски друштва на општина Пробиштип во пероидот од 01.12 до 11.12.2014 год во Спортската сала ,,Софија Петровска,

Иван и Александар по четврти пат, Јулија прв пат на Скопски маратон

На 11 Мај 2014 година по 10 пат се одржа Скопскиот маратон досега најмасовен со околу 6000 натпреварувачи од 47 земји

ОК ПРОБИШТИП ја пречекува Тетовска Шкендија

Дебитантот ОК ПРОБИШТИП ја пречекува Тетовска Шкендија во 4 коло од машкиот одбојкарски шампионат. И двете екипи влегуваат крајно мотивирани за освојување на трите бода.

К.К.Радовиш – К.К.ПроБаскет – Пробиштип – 47 : 84

Во редовното коло од треттата македонска кошаркарска лига екипата на К.К.ПроБаскет викендов гостуваше во Радовиш на екипата К.К.Радовиш. Иако кошаркарите од К.К.ПроБаскет отпатуваа со само седуммина играчи сепак беа пресилни за домаќинот. Уште од...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
75%
4.3kmh
7%
сре
0 °
чет
3 °
пет
-0 °
саб
-4 °
нед
-4 °