9.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Спорт

ОК „Пробиштип Весна акумулатори“ – ОК „Струмица“

Дерби во есенскиот дел од сезоната на Првата македонска одбојкарска лига. ОК „Пробиштип Весна акумулатори“ ќе се обиде да му го нанесе првиот пораз на фаворитот и актуелен шампион ОК „Струмица“.

Турнир во одбојка

ООУ "Браќа Миладиновци" - Пробиштип по повод 11 Октомври организираше Спортски ден турнир во Одбојка за женски во спортската сала "Илинден 1903" - Злетово.

Турнир во одбојка “8-ми Септември”

Школската одбојкарска секција при ООУ,,Браќа Миладиновци,,-Пробиштип во петокот на 05.09.2014г. со почеток во 17 часот го отпочна чествувањето на двојниот празник Денот на независноста на Република Македонија и Денот на ослободувањето на градот Пробиштип со одигрување на финален натпревар во Одбојка (девојчиња).

Резултати од турнирот во мал фудбал “Пробиштип 2014″ (19.08.2014)

Резултати од турнирот во мал фудбал “Пробиштип 2014″ (19.08.2014)

Турнир во мал фудбал во Пробиштип

По повод 28 август, денот на општината Пробиштип и денот на рударите, Пробиштип организира турнир во мал фудбал, кој ќе започне на 17 август.

Турнир во мал фудбал “ВАСИЛ МИЛЕНОВ” 2014

По повод националниот Македонски празник 2 Август „Илинден“, Месна заедница “ЗЛЕТОВО” го организира традиционалниот ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ “ВАСИЛ МИЛЕНОВ” 2014.

CULP (Cultural language Program) Probistip 2014

Културен спортски настан со кадетите од воените школи на САД

Иван и Александар по четврти пат, Јулија прв пат на Скопски маратон

На 11 Мај 2014 година по 10 пат се одржа Скопскиот маратон досега најмасовен со околу 6000 натпреварувачи од 47 земји

Традиционален турнир ВЕЛИГДЕН 2014

Среда 16.04.2014 во спортската сала на ООУ ,,Браќа Миладиновци,,- Пробиштип се одигра традиционалниот Велигденски турнир во одбојка
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
9.6 ° C
9.6 °
9.6 °
50%
1kmh
1%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-4 °
вто
-2 °