6.6 C
Probishtip, MK
понеделник, октомври 3, 2022

Спорт

video

Симеон Ѓоргиев (Монче) за ФК „РУДАР„ – Пробиштип

Екипата на probistip.mk и навивачката група „Багабонти„ уште во 2012та година направија серија интервјуа со најпознатите фудбалери на фудбалскиот клуб „РУДАР„ - Пробиштип. Вториот од оваа редица на разговори е во сеќавање на Симеон Ѓоргиев...

Одбојкарите на Пробиштип „газат“ се пред себе, сега имаат 12/12

Викендов на програмата беше 12. коло од Првата одбојкарска лига за мажи, во кое фаворитите ги оправдаа очекувањата и прокнижија нови победи. Актуелниот лидер Пробиштип ВА го задржа и понатаму максималниот ефект, откако на...

Пробиштип ВА посилен за Србинот Милутинов – презентација на Градскиот плоштад

Првопласираната екипа на табелата во одбојкарскиот шампионат, Пробиштип ВА доби големо засилување, и тоа прво интернационално. Од денес нов член на клубот од истокот на Македонија е 22-годишниот примач од Србија, Миодраг Милутинов, кој во...

Oдбојкарите на Пробиштип се есенски прваци

Иако одбојкарското првенство во машка конкуренција заврши уште на 11 декември минатата година, на прогласување на првак во есенската полусезона се чекаше цели два месеци. Одбојкарската федерација на Македонија дури сега ја донесе одлуката...

ОК ПРОБИШТИП ВА – ОК СТРУМИЦА

-Сабота, 12.12.2015 година со почеток од 13:00 часот во салата Софија Петровска се игра дерби натпреварот на 6-тото коло од првата македонска одбојкарска лига. Се среќаваат нашиот одбојкарски клуб Пробиштип Весна Акумулатор и шампионот Струмица од Струмица, натпреварот ќе оди низ директен пренос на МТВ-собранискиот канал.

Нови реквизити за потребите по часовите по спорт и спортски активности

СОУ ,,Наум Наумовски Борче,, - Пробиштип оваа учебна година набави нови реквизити за потребите по часовите по спорт и спортски активности, се со цел поуспешно,подобро,и поквалитетно реализирање на наставата.

Наскоро Пробиштип ќе добие нови тениски терени

Наскоро ќе бидат пуштени два тениски терени во Пробиштип, кои се во завршна фаза од изградбата. Терените се дел од проектот на Агенцијата за млади и спорт. Со изградба на игралиштата во Пробиштип ќе се дооформува спортско-рекреативниот центар.

Сребрен медал за пробиштипските одбојкарки

Од 14 -16.05.2015 год. во Скопје општина Карпош се одржаа МОИ Државни спортски игри за основни училишта. Женската одбојкарска екипа на ООУ Браќа Миладиновци - Пробиштип, предводена од проф. Емил Спасовски го освои второто место со што се закити со сребрен медал.
video

Глигор Велков (Голе) за ФК „РУДАР„ – Пробиштип

Екипата на probistip.mk и навивачката група „Багабонти„ направија серија интервјуа со најпознатите фудбалери на фудбалскиот клуб „РУДАР„ - Пробиштип.

ФУТСАЛ

Во рамки на предвидените спортки активности на Здружението на училишните спортски друштва на општина Пробиштип во пероидот од 01.12 до 11.12.2014 год во Спортската сала ,,Софија Петровска,
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
6.6 ° C
6.6 °
6.6 °
61%
1.3kmh
0%
вто
15 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
18 °
саб
19 °