4.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Спорт

„Проволеј„ 05 – „Тинволеј„

Денес, 09.04.2013 година (вторник) во новата сала на СОУ „Наум Наумовски-Борче„ Пробиштип, со почеток во 14 часот, ќе се одржи натпревар во одбојка помеѓу екипите на „Проволеј„ 05 и „Тинволеј„ пионери. Оваа активност е во...

КМФ „Кочани“ доживеа тежок пораз од „Фифи“ во Пробиштип

КМФ „Кочани“ беше поразен во осмото, односно второто коло од пролетната полусезона на гостувањето во Пробиштип од екипата на „Фифи“.

Прва победа на Рудар! (ВИДЕО)

Ракометарите на Рудар Пробиштип ја забележаа првата историска победа во Првата лига, откако славеа на гостувањето кај Делчево Вардар со минимални 21:22. Во првиот дел двете екипи имаа свои моменти, иако темпото го диктираа...

ОК ПРОБИШТИП со една “нога” во финале

Пробиштипските одбојкари се веќе со една нога финале на националниот одбојкарски куп, совладувајќи го домаќинот Сушево

ОК ПРОБИШТИП ВА – ОК СТРУМИЦА

-Сабота, 12.12.2015 година со почеток од 13:00 часот во салата Софија Петровска се игра дерби натпреварот на 6-тото коло од првата македонска одбојкарска лига. Се среќаваат нашиот одбојкарски клуб Пробиштип Весна Акумулатор и шампионот Струмица од Струмица, натпреварот ќе оди низ директен пренос на МТВ-собранискиот канал.

Престижната диплома „Спортска надеж“ во рацете на кошаркарка од Пробиштип

Младата кошаркарка од Пробиштип, ученик во прва година на првата генерација во Академијата за кошарка и членка на КК „Јуниор“ од Скопје, Милена Илиевска од Агенцијата за млади и спорт доби Диплома „Спортска надеж“....

Резултати од полуфиналните натпревари на турнирот во мал фудбал

Exide Пробиштип и Point Fashion ќе играат во финалето на турнирот во мал фудбал "Пробиштип 2013" во среда на 28 Август со почеток од 19.30h.

ОК „Пробиштип Весна акумулатори“ – ОК „Струмица“

Дерби во есенскиот дел од сезоната на Првата македонска одбојкарска лига. ОК „Пробиштип Весна акумулатори“ ќе се обиде да му го нанесе првиот пораз на фаворитот и актуелен шампион ОК „Струмица“.

Пробиштип е веќе во полуфиналето од одбојкарскиот Куп

Весна-Пробиштип и Струмица се првите екипи кои обезбедија полуфинале во одбојкарскиот Куп на Македонија, во машка конкуренција. Со оглед на фаворитската улога на лидерот и второпласираниот од лигашката табела, немаше многу дилеми како ќе завршат нивните...

“7 дена сите на тераса” – мал фудбал

Учениците од ОПУ "Кирил и Методиј" - Злетово пред преполната сала со одигрувањето на првиот натпревар од МАНИФЕСТАЦИЈА – „7 ДЕНА СИТЕ НА ТЕРАСА“ го започнаа чествувањето на Денот на Републиката 8 Септември и Денот на ослободувањето на Пробиштип.
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
4.6 ° C
4.6 °
4.6 °
50%
2kmh
5%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-2 °
вто
-2 °