9.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Спорт

Пријателски натпревар во одбојка

На 9-ти април во 14 часот во новата сала на СОУ „Наум Наумовски-Борче„ Пробиштип, се одржа пријателски натпревар во одбојка помеѓу екипите на „Проволеј 05„ и „Тинволеј„ пионери. Оваа активност се реализираше во рамките на...

Турнир во мал фудбал во Пробиштип

По повод 28 август, денот на општината Пробиштип и денот на рударите, Пробиштип организира турнир во мал фудбал, кој ќе започне на 17 август.

Достојна презентација на пробиштипската женска одбојка во Валандово

Изминатиот викенд сабота и недела , ОК.Валандово-Валандово беше домаќин на турнир во одбојка во конкуренција на  пионерки и кадетки.На турнирот зедоа учество домаќинот ОК Валандово,ОК Партизан- Струмица,ОК. ПРОВОЛЕЈ-Пробиштип и ОК.ТИН ВОЛЕЈ-Пробиштип. На финалните натпревари градоначалникот на...
video

Глигор Велков (Голе) за ФК „РУДАР„ – Пробиштип

Екипата на probistip.mk и навивачката група „Багабонти„ направија серија интервјуа со најпознатите фудбалери на фудбалскиот клуб „РУДАР„ - Пробиштип.

ОК ПРОБИШТИП ВА – ОК СТРУМИЦА

-Сабота, 12.12.2015 година со почеток од 13:00 часот во салата Софија Петровска се игра дерби натпреварот на 6-тото коло од првата македонска одбојкарска лига. Се среќаваат нашиот одбојкарски клуб Пробиштип Весна Акумулатор и шампионот Струмица од Струмица, натпреварот ќе оди низ директен пренос на МТВ-собранискиот канал.

КК ,,Пробаскет,,

За кошаркарите од пробиштипски  КК ,, Пробаскет,, зимската пауза  заврши на  9 февруари. Во спортската сала на ОУ „Браќа Миладиновци“ пролетната полусезона кошаркарите на Пробаскет ја започнаа со одложениот натпревар од 6 коло од...

Регионални натпревари во одбојка

На  ден  15.02.2013   (петок)   во  новата  спортска  сала во  СОУ.  ,,Наум  Наумовски  Борче,, - Пробиштип  се  одржаа  регионални  натпревари на  средни  училишта  по  одбојка   во  машка  и  женска   конкуренција. На  натпреварот  учествуваа  екипи  од ...

ОК „Пробиштип Весна акумулатори“ – ОК „Струмица“

Дерби во есенскиот дел од сезоната на Првата македонска одбојкарска лига. ОК „Пробиштип Весна акумулатори“ ќе се обиде да му го нанесе првиот пораз на фаворитот и актуелен шампион ОК „Струмица“.

Достојна завршница за ОК “ПРОБИШТИП”

Пробиштипските одбојкари достојно се простија од одбојкарската сцена оваа сезона.

Викендов Пробиштип пулсираше во ритамот на женската одбојка

Во саботата беше одигран финалниот натпревар од ПРВАТА УЧИЛИШНА ЛИГА-ОДБОЈКА за девојчиња - основни училишта организиран и подржан од Општина Пробиштип,Основните Училишта и Здружението на училишни спортски друштва на општина Пробиштип 1.место го освои екипата на...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
9.6 ° C
9.6 °
9.6 °
50%
1kmh
1%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-4 °
вто
-2 °