2.6 C
Probishtip, MK
среда, ноември 30, 2022

Новости

с. Древено

Селото Древено, според административно територијалната поделба на Република Македонија од 1996 до крајот на 2004 година, спаѓаше во тогаш новоформираната општина Злетово, која во претходните 41 година беше составен дел од општината Пробиштип.

Марјан Арсов – „Систем за идентификација на земјишни парцели“

Од почетокот на проектот за евидентирање на обработливите површини во системот за идентификација на земјоделските парцели, во подрачната единица на Министерството за земјоделство во Пробиштип евидентиран е имотот на половина од земјоделците во општината....

Прскање против комарци

На ден 13.07.2017 година во раните утрински часови во периодот од 00 – 06 часот на територијата на општина Пробиштип ќе биде извршено трето по ред теристичко третирање против возрасни комарци. Акцент ќе биде...

Градежни активности на улицата „Јаким Стојковски„

Во тек се градежните активности за реконструкција на улицата „Јаким Стојковски„.

Делегација од општина Пробиштип во посета на општина Анина, Романија

Делегација од општина Пробиштип, предводена од Градоначалникот на општината, г-дин. Тони Тоневски , претстојуваше во посета на општина Анина, Романија

Одбележан Денот на македонската полиција

Со посета на полициската станица во Пробиштип, децата од детската градинка "Гоце Делчев" го одбележаа денот на македонската полиција.

Енергетска ефикасност кај младите

На 21.02.2013година со почеток во 10:25 часот во СОУ Наум Наумовски Борче-Пробиштип ќе се одржи трибина на тема: "Кампања за јакнење на јавната свест за Енергетска ефикасност кај младите " Се работи за проект финансиран од...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
overcast clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
79%
0.7kmh
100%
чет
5 °
пет
6 °
саб
7 °
нед
8 °
пон
9 °