2.6 C
Probishtip, MK
среда, ноември 30, 2022

Новости

video

Тоневски: Изградба на паркинг простор во ООУ „Браќа Миладиновци”

Актуелниот и кандидат за градоначник на Општина Пробиштип од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Тоневски денес изврши увид во градежните работи за изградба на паркинг простор во Општинското основно училиште „Браќа Миладиновци”. „Тука се асфалтираше пристапната улица помеѓу...
video

Тоневски: Граѓаните на Пробиштип заслужуваат модерна општина

Граѓаните на општина Пробиштип заслужуваат да живеат во модерна, урбанистички и инфраструктурно уредена општина, изјави кандидатот на ВМРО за градоначалник, Тони Тоневски. - Со сите проекти што ги реализиравме во изминатите осум години, ликот на...

Средба со пензионерите од Злетово

Кандидатот за градоначалник и актуелен градоначалник на општина Пробиштип, Тони Тоневски, од ВМРО ДПМНЕ и носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Јордановски, денес одржаа средба со пензионерите од Злетово. Тоневски пред пензионерите се претстави...

Општина Пробиштип го одбележа 5 октомври, светскиот ден на учителот

Со свеченост во хотелот „Сан Нико“ општина Пробиштип го одбележа светскиот ден на учителот. Пред просветните работници за значајот на денот зборуваше раководителот на Одделението за јавни дејности при Општина Пробиштип, Радослав Илиевски. Свое...

Лесново ќе стане прв геопарк во Македонија под заштита на УНЕСКО

Најверојатно, Лесново ќе биде прогласен за првиот гео парк во Македонија. Постапката за апликација е започната, велат националните експерти за туризам. Досега, ниту едно подрачје од Македонија нема влезено во Европската мрежа на геопаркови, а...

Среќна Нова 2018 година

Среќна и успешна 2018 година Ви посакува probistip.mk Многу здравје, среќа, љубов и успех на сите наши редовни читатели и сограѓани. Во Новата година имајте повеќе време за себе и за своите најблиски, и читајте нè. СРЕЌНА НОВА ГОДИНА! Ваш,...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
overcast clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
79%
0.7kmh
100%
чет
5 °
пет
6 °
саб
7 °
нед
8 °
пон
9 °