-11.4 C
Probishtip, MK
среда, февруари 8, 2023

Новости

Традиционален турнир ВЕЛИГДЕН 2014

Среда 16.04.2014 во спортската сала на ООУ ,,Браќа Миладиновци,,- Пробиштип се одигра традиционалниот Велигденски турнир во одбојка

Пробиштипските одбојкари го “освоија” Мечкин Камен (ОК Синалко – ОК ПРОБИШТИП 2:3)

Пробиштипските одбојкари продолжуваат со добрите игри совладувајќи го домашниот тим на Синалко од Крушево со 2:3.

Поставување на нови кошови на спортските терени во ООУ „Никола Карев“- Пробиштип

ООУ„Никола Карев“-Пробиштип од страна на МОН доби донација два нови коша за  опремување на училишните спортски терени Денес 06.02.2013 година во ООУ„Никола Карев“-Пробиштип на спортските терени беа демонтирани старите кошови и поставени новите со кои ...

Учество на Меѓународната конференција на “Мрежата на училишта”

Од јули месец ООУ,,Никола Карев,, како дел од мрежата на еко-училишта со највиското признание "Зелено знаме" е примено во Академијата

Реконструкција на училиштето „Браќа Миладоновци”

Во централното основно училиште во основното училиште „Браќа Миладиновци" во Пробиштип во тек е реконструкција на училишниот двор и на игралиштето, со цел околу 700 ученици кои учат во оваа деветолетка да имаат солидни...

Пробиштип испрати помош за поплавените подрачја

Општина Пробиштип и Општинската организација на Црвен крст денес ги испратија хуманитарни пакети собрани како помош за штетите настанати од поплавите во Србија и Босна и Херцеговина.

Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу Пробиштип и Кочани

Програма Форуми во заедницата Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу општините Пробиштип и Кочани Тема -развој на туризмот во СРЦ Пониква На 21 Февруари во 18:00 часот, во хотелот Сан Нико во Пробиштип ќе се одржи петтата форумска...

Денови за сеќавање – време е да запрат кривичните дела на улиците!

По повод 15 ноември - Светскиот ден за сеќавање на жртвите во сообраќајот и „Неделата на одбележување - сеќавање на жртвите во сообраќајот“

Резултати “Пробиштип 2013” (18.08.2013)

Резултати од турнирот во мал фудбал "Пробиштип 2013"

Пробиштип и Кочани се договорија за отпадните води во РЦ Пониква

Пробиштип и Кочани заедно ќе го решаваат прашањето за собирањето и одводот на отпадните води во рекреативниот центар Пониква. Постигнат е меѓусебен договор, кој наскоро ќе се реализира.
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
scattered clouds
-11.4 ° C
-11.4 °
-11.4 °
66%
1.3kmh
30%
чет
-1 °
пет
1 °
саб
-0 °
нед
3 °
пон
3 °