-5.4 C
Probishtip, MK
среда, февруари 8, 2023

Новости

Compilation Set Voll.Vl by Nikola Efremowski

Compilation Set Voll.Vl by Nikola Efremowski on Mixcloud

Реконструкција на детската градинка „Гоце Делчев„

Почеток на градежните активности за реконструкција на детската градинка „Гоце Делчев„.

Пуштен во употреба водовод во с.Трооло

Градоначалникот на општина Пробиштип Тони Тоневски и Претседателот на Совет Ранко Давитков го пуштија во употреба водоводот

“Злетовските рударчиња” – победници на Злетовскиот маскенбал 2014

На 25 Март, во спортската сала во Злетово, се одржа петиот по ред „Злетовски маскенбал 2014“.

Одбележан Светскиот ден на здравјето

По повод Светскиот ден на здравјето Здравствениот дом „Нада Михајлова“ во соработка со општина Пробиштип  во неделата 7-ми Април на Градскиот плоштад во Пробиштип се вршеа бесплатни  превентивни лекарски прегледи и тоа: мерење на...

Велосипедски клуб „Зелени Патеки“

Велосипедскиот клуб Зелени Патеки е основан во 2010 година, делува на териториjата на општина Пробиштип и пошироко во Република Македонија. Клубот организира редовни рекреативни велосипедски возења секоја сабота во 09.00 ч. збирно место е...

Заврши проектот “Достоинствена старост, епитет за општествено одговорна општина”

Денес по повод шестмесечното успешно имплементирање на Програмата општинско-корисна работа, Проект -"Достоинствена старост, епитет за општествено одговорна општина" во Пензионерскиот дом

Свечена академија во Злетово

Свечена академија по повод патрониот празник на основното училиште „Св. Кирил и Методиј“ во Злетово.

1 Декември – Светски ден за борба против СИДА

Одбојкарскиот клуб ТИНВОЛЕЈ-Пробиштип на 1Декември беше домакин на 6 коло од Државната младинска лига - пионерки на РМ.
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
few clouds
-5.4 ° C
-5.4 °
-5.4 °
56%
0.4kmh
14%
чет
-1 °
пет
1 °
саб
-0 °
нед
3 °
пон
3 °