2.6 C
Probishtip, MK
среда, ноември 30, 2022

Новости

Тест за националниот одбојкарски тим во Пробиштип

Од 27 до 29 декември во Пробиштип ќе се одигра контролен двомеч со бугарскиот суперлигаш Габрово.

Тони Тоневски: „Ќе останеме силно посветени на реализација на стратешките приоритети“

Дека ние  го остваруваме она што го ветуваме зборуваат нашите дела, кои се најсилната гаранција дека она што сме го ветиле и сме го реализирале, и дека она што сега ќе го ветиме повторно...

Зелникот на баба

На 21 март, а по повод доаѓањето на пролетта општина Пробиштип ја организира манифестацијата „Зелникот на баба“

Трансформација на работни места

Во петокот 15 март во Канцеларијата за комуникација со граѓаните Комисијата за образование при ОК ВМРО-ДПМНЕ Пробиштип  одржаа трибина на тема: „Трансформација на работни места“, предавач на трибината беше г-дин Радослав Илиевски  раководител на...

Општина Пробиштип почна со изградба на помали улички во Злетово

Градоначалникот на Општина Пробиштип, Тони Тоневски вели дека во моментов се градат помали улички во должина од 1.100 метри. -Покрај овие улици имаме и улици и од левата страна по течението на Злетовска река и...

Читалната во Домот на културата од денес достапна за сите

Општинската установа Дом на култура „Злетовски рудар„ - Пробиштип за сите студенти кои ги подготвуваат своите испити за престојната испитна сесија им овозможи пријатни и тивки услови во своите простории.

Парк на младенците во Пробиштип

Општина Пробиштип по повод празникот „Младенци“ ги повикува сите брачни парови кои склучиле брак во изминатата 2013 година

Планинари од Пробиштип на марш во Неготино

По повод 8 Ноември, Ден на ослободувањето на Неготино, беше организиран марш на потегот од Мушов гроб до Мрежичко.

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Злетово

Кандидатот  за градоначалник Тони Тоневски  и Носителот на советничката листа Ранко Давитков од редовите на ВМРО-ДПМНЕ  и Коалицијата за Подобра Македонија во придружба на група кандидати за советници  вчера одржаа мини митинг во Злетово....
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
overcast clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
79%
0.7kmh
100%
чет
5 °
пет
6 °
саб
7 °
нед
8 °
пон
9 °