9.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Новости

Среќен 8ми Март

Повеќе од десет декади одбележување на Меѓународниот ден на женските права, на борбата на жените за еднаквост и еманципација. Меѓународниот ден на жената е поврзан со храбрите, но сепак обични жени, кои успеаја да ја...

Две карневалски втори места за учениците од ООУ „Никола Карев“ од Пробиштип

Овој викенд (17 и 18 февруари 2018 година) учениците од ООУ „Никола Карев“ од Пробиштип, со две маски, кои беа прогласени за најдобри на минатогодишниот „Пробиштипски маскенбал„ учествуваа на „Струмичкиот карневал“ и прилепскиот карневал...

Среќна Нова 2018 година

Среќна и успешна 2018 година Ви посакува probistip.mk Многу здравје, среќа, љубов и успех на сите наши редовни читатели и сограѓани. Во Новата година имајте повеќе време за себе и за своите најблиски, и читајте нè. СРЕЌНА НОВА ГОДИНА! Ваш,...

Лесново ќе стане прв геопарк во Македонија под заштита на УНЕСКО

Најверојатно, Лесново ќе биде прогласен за првиот гео парк во Македонија. Постапката за апликација е започната, велат националните експерти за туризам. Досега, ниту едно подрачје од Македонија нема влезено во Европската мрежа на геопаркови, а...
video

Тоневски: Изградба на паркинг простор во ООУ „Браќа Миладиновци”

Актуелниот и кандидат за градоначник на Општина Пробиштип од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Тоневски денес изврши увид во градежните работи за изградба на паркинг простор во Општинското основно училиште „Браќа Миладиновци”. „Тука се асфалтираше пристапната улица помеѓу...
video

Тоневски: Граѓаните на Пробиштип заслужуваат модерна општина

Граѓаните на општина Пробиштип заслужуваат да живеат во модерна, урбанистички и инфраструктурно уредена општина, изјави кандидатот на ВМРО за градоначалник, Тони Тоневски. - Со сите проекти што ги реализиравме во изминатите осум години, ликот на...

Средба со пензионерите од Злетово

Кандидатот за градоначалник и актуелен градоначалник на општина Пробиштип, Тони Тоневски, од ВМРО ДПМНЕ и носителот на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Јордановски, денес одржаа средба со пензионерите од Злетово. Тоневски пред пензионерите се претстави...

Општина Пробиштип го одбележа 5 октомври, светскиот ден на учителот

Со свеченост во хотелот „Сан Нико“ општина Пробиштип го одбележа светскиот ден на учителот. Пред просветните работници за значајот на денот зборуваше раководителот на Одделението за јавни дејности при Општина Пробиштип, Радослав Илиевски. Свое...

Промоција пред пробиштипските пензионери

Кадидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија, Тони Тоневски, придружуван од пратеникот во Собранието на Р.М., Емил Димитриев и носителот на листата за Советници од ВМРО-ДПМНЕ - Влатко Јордановски, се претстави...
video

Заврши асфалтирањето на улицата „Гоце Делчев“

Кандидатот за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за Пробиштип Тони Тоневски, кој воедно е и актуелен градоначалник, истакна дека по изградбата на атмосферската канализација заврши и асфалтирањето на улицата „Гоце Делчев“, која е во централното градско...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
9.6 ° C
9.6 °
9.6 °
50%
1kmh
1%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-4 °
вто
-2 °