5.6 C
Probishtip, MK
понеделник, октомври 3, 2022

Настани

Загубите и предностите од прогласување на Осоговските Планини за заштитено подрачје

Централната комисија за животна средина на ВМРО-ДПМНЕ организира отворена трибина на тема “Загубите и предностите од прогласување на Осоговските Планини за заштитено подрачје”. Цел на трибината е запознавање на локалано население (НВО сектор, Општински...

Театарска претстава „Јустинијан први“

Во понеделник, 11 Февруари, во округлата сала на Домот на културата „Злетовски Рудар“ Пробиштип, со почеток во 18:00ч. ќе се одржи театарска претстава „Јустинијан Први“ од авторот Јордан Плевнеш во изведба на Петар Темелковски. Влезот...

Водици 2013

Пробиштипјани и Злетовчани со свечена литургија која започна во 7 часот во Црквата Успение на Пресвета Богородица и црквата Св.Богородица Пречиста започнаа со празнување на големиот верски празник  Богојавление – Водици  каде потоа со...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
5.6 ° C
5.6 °
5.6 °
63%
1.2kmh
0%
вто
15 °
сре
15 °
чет
17 °
пет
19 °
саб
19 °