-2.4 C
Probishtip, MK
среда, јануари 19, 2022

Настани

Пробиштипски маскенбал

Поради лошите временски услови ПРОБИШТИПСКИОТ МАСКЕНБАЛ се сели во Спортската сала на О.У. Никола Карев со почеток од 18:00 ч. Дефилето на маските останува со истата маршута од 16:30 ч.

Aqua Park Fest

Пред официјалниот почеток на летната сезона, во Аква паркот во Пробиштип ќе се одржи најголемиот „open-air“ фестивал во Македонија. Првото издание на фестивалот се очекува да биде посебно од повеќе аспекти. Главни ѕвезди на фестивалот...

Пробиштипски маскенбал 2013

„Пробиштипскиот маскенбал 2013“, кој заради лошите временски услови се одложи и не се одржа на 31.03.2013 година, ќе се одржи во петок на 05 Април во следниот термин: 16,30 минути - дефиле низ улиците на...

Употребата на информатичката технологија во образованието

Комисијата за образование при ОК на ВМРО-ДПМНЕ Пробиштип, организира трибина на тема „Употребата на информатичката технологија во образованието и позитивните ефекти од советувањето на учениците и родителите“ со почеток во 13 00 часот, на...

Злетовски маскенбал 2013

Во петок, на 22 март со почеток во 17 часот во спортската сала во Злетово ќе се одржи манифестацијата „Злетовски маскенбал 2013“. Сите ученици од ПУ „Кирил и Методиј“ заедно со дечињата од детската...

Пробиштип во минатото и иднината

Комисијата за култура и јавни дејности при ОК на ВМРО-ДПМНЕ на петти март со почеток од 18 часот ќе одржи трибина на тема: Пробиштип во минатото и иднината. Трибината ќе се одржи во новоотворената...

Средба со културните работници

Кандидатот за градоначалник Тони Тоневски, денес, ќе одржи средба со естрадните уметници, културните работници и ракотворци. Средбата ке се одржи со почеток од 19 часот во округлата сала при Дом на култура Злетовски рудар...

Презентација на втората фаза од проектот ЈПХС Злетовица

Во среда (27.02.2013) во 12 часот во Домот на културата Злетовски рудар во Пробиштип ќе се одржи Презентација на Втората фаза од Проектот на ЈПХС Злетовица, кој опфаќа наводнување на повеќе од 3500 ha...

Енергетска ефикасност кај младите

На 21.02.2013година со почеток во 10:25 часот во СОУ Наум Наумовски Борче-Пробиштип ќе се одржи трибина на тема: "Кампања за јакнење на јавната свест за Енергетска ефикасност кај младите " Се работи за проект финансиран од...

Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу Пробиштип и Кочани

Програма Форуми во заедницата Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу општините Пробиштип и Кочани Тема -развој на туризмот во СРЦ Пониква На 21 Февруари во 18:00 часот, во хотелот Сан Нико во Пробиштип ќе се одржи петтата форумска...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
75%
4.3kmh
7%
сре
0 °
чет
3 °
пет
-0 °
саб
-4 °
нед
-4 °