-5.4 C
Probishtip, MK
среда, февруари 8, 2023

Настани

ПРОФЕСТ 2013

35-ти по ред Фестивал ПРОФЕСТ - 2013 година ќе се одржи на 22 Октомври (вторник) во 19 часот во кино салата "Злетовски рудар" во Пробиштип.

Празнична журка со DJ Nick Kapa во Aqua Park Пробиштип

Во петок на 2-ри август, празнично, во Пробиштип, во Aqua Park ќе се случува Викенд журка!

Турнир во шах “Пробиштип 2013”

По повод 8ми Септември, Денот на независноста и Денот на ослободувањето на Пробиштип, шаховскиот клуб ХС "Злетовица" од Пробиштип организираше турнир во шах со учесници од Пробиштип, Кратово и Радовиш.

Владата на Р.М. со трибина во Пробиштип

Општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ Пробиштип ги информира сите граѓани на Општина Пробиштип дека на ден 12.12.2013

Турнир во одбојка “Пробиштип 2013”

Општина Пробиштип и оваа година по повод 28 Август денот на рударите и во чест на починатиот одбојкарски спортски работник од Пробиштип Мите Алексов - ГРОФ, организира турнир во одбојка машки.

Во сабота базенот ќе биде полн со чоколадо – Аква Парк Пробиштип

Базен од течно чоколадо, и згодни девојки кои танцуваат во него, е само дел од забавата Мајами џангл, која за во сабота (27 јули) ја подготвува Аква парк во Пробиштип.

Свечено отворање на ликовната изложба “Лесново 2013”

Во галерискиот простор во ОУ Дом на култура „Злетовски рудар„ во Пробиштип на 8-ми Септември во 11.30 часот свечено ќе биде отворена Ликовната изложба ЛЕСНОВО-2013.

Злетово ќе добие одделение за социјална заштита

Утре со почеток од 10 часот во Злетово ќе се отвори одделението за непосредна социјална заштита

StreetBall 2013

Во Организација на Општина Пробиштип по повод Денот на општината и Денот на рударите, се организира традиционалниот турнир во Streetball

Советодавна граѓанска група

Претседателот на Советодавната граѓанска група при Локалната самоуправа Пробиштип
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
few clouds
-5.4 ° C
-5.4 °
-5.4 °
56%
0.4kmh
14%
чет
-1 °
пет
1 °
саб
-0 °
нед
3 °
пон
3 °