-2.4 C
Probishtip, MK
среда, јануари 19, 2022

Настани

Турнир во одбојка “Пробиштип 2013”

Општина Пробиштип и оваа година по повод 28 Август денот на рударите и во чест на починатиот одбојкарски спортски работник од Пробиштип Мите Алексов - ГРОФ, организира турнир во одбојка машки.

Концерт на Владо Јаневски во Пробиштип

Општина Пробиштип најавува голем спектакуларен концерт на непоправливиот романтичар, Владо Јаневски. Градскиот плоштад во Пробиштип ќе биде местото каде Владо ќе ги собере своите фанови, на 28 Август, денот на општина Пробиштип.

Loco Baby во “Аква парк – Пробиштип”

Една од најтрактивните српски диџејки Локо Бејби, во рамките на својата балканска турнеја ќе го посети и Аква паркот во Пробиштип.

Празнична журка со DJ Nick Kapa во Aqua Park Пробиштип

Во петок на 2-ри август, празнично, во Пробиштип, во Aqua Park ќе се случува Викенд журка!

Во сабота базенот ќе биде полн со чоколадо – Аква Парк Пробиштип

Базен од течно чоколадо, и згодни девојки кои танцуваат во него, е само дел од забавата Мајами џангл, која за во сабота (27 јули) ја подготвува Аква парк во Пробиштип.

Одбојкарска Активна Здрава Забава + со Би Милк

Ве покануваме на ОДБОЈКАРСКА АКТИВНА ЗДРАВА ЗАБАВА+ како дел од ОЛИМПИЈАДА+ на БиМилк ПИОНЕРКИ: 1. ОК. ТИНВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 2. ОК. ПРОВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 3. ОК. ВАЛАНДОВО – ВАЛАНДОВО 4. ОК. ТИНВОЛЕЈ – ЗЛЕТОВО КАДЕТКИ: 1. ОК. ПРОВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 2. ОК....

Детската градинка „Гоце Делчев“ се врати со прво место

Детската градинка „Гоце Делчев“ на 31 мај учествуваше на регионалниот натпревар на модната ревија со модели од амбалажен отпад во организација на компанијата Еко-пак Хит од Кочани и го освои првото место. Голема благодарност...

Аква Парк Фест подготвен за сензационален фестивалски викенд

Утре започнува АКВА ПАРК ФЕСТ, првото open-air издание на петнаесетгодишниот Таксират и најдобрата забава до сега со која летото годинава ќе го започнеме порано. Овој викенд, на 24-ти и 25-ти мај, во Пробиштип ќе се...

Paul van Dyk на Aqua Park Fest во Пробиштип

За љубителите на врвната електронска музика Аква Парк Фест најавува исклучително посебна ноќ! Легендарниот диџеј и продуцент ПОЛ ВАН ДАЈК (PAUL VAN DYK), човекот кој светски реномираниот „DJ Magazin“ два пати го прогласи за...

„Духовна академија“

Во организација на црквата „Успение на Пресвета Богородица“ од Пробиштип, а под покровителство на општина Пробиштип, во очи на Велигденските празници, во Кино салата во Пробиштип на 25 Април (четврток) со почеток во 19...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
-2.4 ° C
-2.4 °
-2.4 °
75%
4.3kmh
7%
сре
0 °
чет
3 °
пет
-0 °
саб
-4 °
нед
-4 °