-5.4 C
Probishtip, MK
среда, февруари 8, 2023

Настани

Изложба на фотографии “Пробиштип ФОТО 2013”

Во чест на 8 Декември „Св. Климент Охридски“ во Холот на Дом на култура „Злетовски рудар“ Пробиштип

ЕРИК ФОКС И СИМОНА ЈА ЗАПАЛИЈА ПУБЛИКАТА ВО ПРОБИШТИП НА SUMMER FESTIVAL

The Sound Messengers го имаа еден од најдобрите настапи за ова лето и го дадоа последниот атом енергија од себе на сцената на летниот музички фестивал Probistip Summer Festival

“Злетовските рударчиња” – победници на Злетовскиот маскенбал 2014

На 25 Март, во спортската сала во Злетово, се одржа петиот по ред „Злетовски маскенбал 2014“.

Во петок отварање на Аквапаркот во Пробиштип

Овој петок 6 јуни ќе стартува новата, трета сезона на првиот македонски Аква парк во Пробиштип.

Одбојкарска Активна Здрава Забава + со Би Милк

Ве покануваме на ОДБОЈКАРСКА АКТИВНА ЗДРАВА ЗАБАВА+ како дел од ОЛИМПИЈАДА+ на БиМилк ПИОНЕРКИ: 1. ОК. ТИНВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 2. ОК. ПРОВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 3. ОК. ВАЛАНДОВО – ВАЛАНДОВО 4. ОК. ТИНВОЛЕЈ – ЗЛЕТОВО КАДЕТКИ: 1. ОК. ПРОВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 2. ОК....

Повик до граѓаните на Пробиштип!

Драги сограѓани, уште само еден ден до Пробиштипскиот маскенбал. На 31 март во 16 часот и 30 минути ќе започне дефилето низ улиците на Пробиштип

Водици 2014

Традиционално и оваа година Светиот крст на големиот празник Водици во Пробиштип и Злетово

„Македонски манифест“

На ден 13.12 2013 година (петок) со почеток во 18 часот во Домот на култура „Злетовски рудар“ - Пробиштип ќе се одржи трибина „Македонски манифест“.

Парк на младенците во Пробиштип

Општина Пробиштип по повод празникот „Младенци“ ги повикува сите брачни парови кои склучиле брак во изминатата 2013 година

CULP (Cultural language Program) Probistip 2014

Културен спортски настан со кадетите од воените школи на САД
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
few clouds
-5.4 ° C
-5.4 °
-5.4 °
56%
0.4kmh
14%
чет
-1 °
пет
1 °
саб
-0 °
нед
3 °
пон
3 °