2.6 C
Probishtip, MK
среда, ноември 30, 2022

Настани

Концерт на Владо Јаневски во Пробиштип

Општина Пробиштип најавува голем спектакуларен концерт на непоправливиот романтичар, Владо Јаневски. Градскиот плоштад во Пробиштип ќе биде местото каде Владо ќе ги собере своите фанови, на 28 Август, денот на општина Пробиштип.

Водици 2013

Пробиштипјани и Злетовчани со свечена литургија која започна во 7 часот во Црквата Успение на Пресвета Богородица и црквата Св.Богородица Пречиста започнаа со празнување на големиот верски празник  Богојавление – Водици  каде потоа со...

Пробиштипски маскенбал 2013

„Пробиштипскиот маскенбал 2013“, кој заради лошите временски услови се одложи и не се одржа на 31.03.2013 година, ќе се одржи во петок на 05 Април во следниот термин: 16,30 минути - дефиле низ улиците на...

Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу Пробиштип и Кочани

Програма Форуми во заедницата Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу општините Пробиштип и Кочани Тема -развој на туризмот во СРЦ Пониква На 21 Февруари во 18:00 часот, во хотелот Сан Нико во Пробиштип ќе се одржи петтата форумска...

Театарска претстава ,,ЉУБОВНА ПЛАНИНА,,

Во кино салата ,,Злетовски рудар,, при Домот на култура - Пробиштип во четврток 14.11.2013 год. со почеток во 11 часот ќе се одигра театарската претстава ,,ЉУБОВНА ПЛАНИНА,,.

Пробиштипски маскенбал

Поради лошите временски услови ПРОБИШТИПСКИОТ МАСКЕНБАЛ се сели во Спортската сала на О.У. Никола Карев со почеток од 18:00 ч. Дефилето на маските останува со истата маршута од 16:30 ч.

Програма (10 Јуни 2014) – ДЕН НА КУЛТУРАТА ВО РМ

11.00 ч. Ликовна изложба на уметникот Ѓоко Антониев (Хол на Дом на култура). • Настап на младински хор на Пробиштип.

Loco Baby во “Аква парк – Пробиштип”

Една од најтрактивните српски диџејки Локо Бејби, во рамките на својата балканска турнеја ќе го посети и Аква паркот во Пробиштип.

ОК ПРОБИШТИП ја пречекува Тетовска Шкендија

Дебитантот ОК ПРОБИШТИП ја пречекува Тетовска Шкендија во 4 коло од машкиот одбојкарски шампионат. И двете екипи влегуваат крајно мотивирани за освојување на трите бода.

Полицијата со театарска претстава против дрогата

На 23 Декември со почеток во 19 часот во округлата сала при Домот на култура "Злетовски Рудар" Пробиштип, ќе се одржи театарска претстава на тема "Дрога"
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
overcast clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
79%
0.7kmh
100%
чет
5 °
пет
6 °
саб
7 °
нед
8 °
пон
9 °