6.6 C
Probishtip, MK
понеделник, октомври 3, 2022

Настани

Програма (10 Јуни 2014) – ДЕН НА КУЛТУРАТА ВО РМ

11.00 ч. Ликовна изложба на уметникот Ѓоко Антониев (Хол на Дом на култура). • Настап на младински хор на Пробиштип.

Повик до граѓаните на Пробиштип!

Драги сограѓани, уште само еден ден до Пробиштипскиот маскенбал. На 31 март во 16 часот и 30 минути ќе започне дефилето низ улиците на Пробиштип

“Злетовските рударчиња” – победници на Злетовскиот маскенбал 2014

На 25 Март, во спортската сала во Злетово, се одржа петиот по ред „Злетовски маскенбал 2014“.

Злетовски маскенбал 2014

Во вторник, на 25 март, со почеток во 17 часот во спортската сала „Илинден 1903“ во Злетово ќе се одржи манифестацијата „Злетовски маскенбал 2014“

Парк на младенците во Пробиштип

Општина Пробиштип по повод празникот „Младенци“ ги повикува сите брачни парови кои склучиле брак во изминатата 2013 година

Зелникот на баба

На 21 март, а по повод доаѓањето на пролетта општина Пробиштип ја организира манифестацијата „Зелникот на баба“

ПИФТИЈАДА во Пробиштип

Во организација на унијата на жени на ВМРО – ДПМНЕ од Пробиштип, петта година по ред на градскиот плоштад

Водици 2014

Традиционално и оваа година Светиот крст на големиот празник Водици во Пробиштип и Злетово

Полицијата со театарска претстава против дрогата

На 23 Декември со почеток во 19 часот во округлата сала при Домот на култура "Злетовски Рудар" Пробиштип, ќе се одржи театарска претстава на тема "Дрога"

Владата на Р.М. со трибина во Пробиштип

Општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ Пробиштип ги информира сите граѓани на Општина Пробиштип дека на ден 12.12.2013
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
6.6 ° C
6.6 °
6.6 °
61%
1.3kmh
0%
вто
15 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
18 °
саб
19 °