2.6 C
Probishtip, MK
среда, ноември 30, 2022

Настани

Злетовски маскенбал 2014

Во вторник, на 25 март, со почеток во 17 часот во спортската сала „Илинден 1903“ во Злетово ќе се одржи манифестацијата „Злетовски маскенбал 2014“

Аква Парк Фест подготвен за сензационален фестивалски викенд

Утре започнува АКВА ПАРК ФЕСТ, првото open-air издание на петнаесетгодишниот Таксират и најдобрата забава до сега со која летото годинава ќе го започнеме порано. Овој викенд, на 24-ти и 25-ти мај, во Пробиштип ќе се...

ВАСИЛИЧЕН КОКТЕЛ

На 14 јануари, по повод верскиот празник Василица, општина Пробиштип го организира 16-от по ред традиционалниот Василичен коктел.

ПИФТИЈАДА во Пробиштип

Во организација на унијата на жени на ВМРО – ДПМНЕ од Пробиштип, петта година по ред на градскиот плоштад

Legovec land OPEN AIR Party vol.2 – 20 Август 2014

Она што се случи пред точно една година е доволна причина за да настане уште една епизода. И овој пат да се исклучиме од се она што секојдневно се репризира и да се собереме...

Презентација на втората фаза од проектот ЈПХС Злетовица

Во среда (27.02.2013) во 12 часот во Домот на културата Злетовски рудар во Пробиштип ќе се одржи Презентација на Втората фаза од Проектот на ЈПХС Злетовица, кој опфаќа наводнување на повеќе од 3500 ha...

Пробиштип во минатото и иднината

Комисијата за култура и јавни дејности при ОК на ВМРО-ДПМНЕ на петти март со почеток од 18 часот ќе одржи трибина на тема: Пробиштип во минатото и иднината. Трибината ќе се одржи во новоотворената...

Енергетска ефикасност кај младите

На 21.02.2013година со почеток во 10:25 часот во СОУ Наум Наумовски Борче-Пробиштип ќе се одржи трибина на тема: "Кампања за јакнење на јавната свест за Енергетска ефикасност кај младите " Се работи за проект финансиран од...

Употребата на информатичката технологија во образованието

Комисијата за образование при ОК на ВМРО-ДПМНЕ Пробиштип, организира трибина на тема „Употребата на информатичката технологија во образованието и позитивните ефекти од советувањето на учениците и родителите“ со почеток во 13 00 часот, на...

Тридневен „Аква парк фестивал“ во Пробиштип со повеќе од 40 изведувачи

„Аква парк фестивал“ во Пробиштип, со селекцијата на демо бендовите ја комплетира музичката програма за годинешното издание кое доаѓа со три фестивалски дена, 72 часа константна музичка програма и над 40 изведувачи.
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
overcast clouds
2.6 ° C
2.6 °
2.6 °
79%
0.7kmh
100%
чет
5 °
пет
6 °
саб
7 °
нед
8 °
пон
9 °