6.6 C
Probishtip, MK
понеделник, октомври 3, 2022

Настани

„Ден на дрвото – Засади ја својата иднина”

Ги повикуваме сите граѓани на општина Пробиштип на 02.12.2015 година да земат учество во акцијата "Ден на дрвото, засади ја својата иднина"

Парк на младенците 2015

Во паркот пред градскиот пазар во Пробиштип кој воедно е именувам и како „Парк на младенците“ беа засадени повеќе садници рози. Во акцијата учествуваа 40 брачни парови од општината Пробиштип кои минатата 2014 година и...

ЗЕЛНИКОТ НА БАБА 2015

Четврта година по ред Општина Пробиштип ја организира манифестацијата „Зелникот на баба“, нешто што предизвика огромен интерес и за учество, но и за посета.

ВАСИЛИЧЕН КОКТЕЛ

На 14 јануари, по повод верскиот празник Василица, општина Пробиштип го организира 16-от по ред традиционалниот Василичен коктел.

„АКВАПАРК-ФЕСТ 2014“ три дена ечеше во Пробиштип

Пробиштип вторпат е собиралиште на љубителите на добрата забава. Три дена полјаната под аквапаркот беше претворена во голема сцена за околу 30 изведувачи

Тридневен „Аква парк фестивал“ во Пробиштип со повеќе од 40 изведувачи

„Аква парк фестивал“ во Пробиштип, со селекцијата на демо бендовите ја комплетира музичката програма за годинешното издание кое доаѓа со три фестивалски дена, 72 часа константна музичка програма и над 40 изведувачи.

Legovec land OPEN AIR Party vol.2 – 20 Август 2014

Она што се случи пред точно една година е доволна причина за да настане уште една епизода. И овој пат да се исклучиме од се она што секојдневно се репризира и да се собереме...

ЕРИК ФОКС И СИМОНА ЈА ЗАПАЛИЈА ПУБЛИКАТА ВО ПРОБИШТИП НА SUMMER FESTIVAL

The Sound Messengers го имаа еден од најдобрите настапи за ова лето и го дадоа последниот атом енергија од себе на сцената на летниот музички фестивал Probistip Summer Festival

CULP (Cultural language Program) Probistip 2014

Културен спортски настан со кадетите од воените школи на САД

Во петок отварање на Аквапаркот во Пробиштип

Овој петок 6 јуни ќе стартува новата, трета сезона на првиот македонски Аква парк во Пробиштип.
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
6.6 ° C
6.6 °
6.6 °
61%
1.3kmh
0%
вто
15 °
сре
14 °
чет
16 °
пет
18 °
саб
19 °