-1 C
Probishtip, MK
сабота, јануари 16, 2021

Настани

„АКВАПАРК-ФЕСТ 2014“ три дена ечеше во Пробиштип

Пробиштип вторпат е собиралиште на љубителите на добрата забава. Три дена полјаната под аквапаркот беше претворена во голема сцена за околу 30 изведувачи

Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу Пробиштип и Кочани

Програма Форуми во заедницата Проект за меѓуопштинска соработка помеѓу општините Пробиштип и Кочани Тема -развој на туризмот во СРЦ Пониква На 21 Февруари во 18:00 часот, во хотелот Сан Нико во Пробиштип ќе се одржи петтата форумска...

Aqua Park Fest

Пред официјалниот почеток на летната сезона, во Аква паркот во Пробиштип ќе се одржи најголемиот „open-air“ фестивал во Македонија. Првото издание на фестивалот се очекува да биде посебно од повеќе аспекти. Главни ѕвезди на фестивалот...

Одбојкарска Активна Здрава Забава + со Би Милк

Ве покануваме на ОДБОЈКАРСКА АКТИВНА ЗДРАВА ЗАБАВА+ како дел од ОЛИМПИЈАДА+ на БиМилк ПИОНЕРКИ: 1. ОК. ТИНВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 2. ОК. ПРОВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 3. ОК. ВАЛАНДОВО – ВАЛАНДОВО 4. ОК. ТИНВОЛЕЈ – ЗЛЕТОВО КАДЕТКИ: 1. ОК. ПРОВОЛЕЈ – ПРОБИШТИП 2. ОК....

Средба со културните работници

Кандидатот за градоначалник Тони Тоневски, денес, ќе одржи средба со естрадните уметници, културните работници и ракотворци. Средбата ке се одржи со почеток од 19 часот во округлата сала при Дом на култура Злетовски рудар...

Шенка Колозова „Почесен Граѓанин на општина Пробиштип

Градоначалникот на општина Пробиштип, Тони Тоневски, денес ќе го додели признанието на општината за заслужен граѓанин на „Царицата на македонските народни приказни„ - Шенка Колозова. Од општината ги покануваат сите заинтересирани да го проследат...

Свечено отворање на ликовната изложба “Лесново 2013”

Во галерискиот простор во ОУ Дом на култура „Злетовски рудар„ во Пробиштип на 8-ми Септември во 11.30 часот свечено ќе биде отворена Ликовната изложба ЛЕСНОВО-2013.

Владата на Р.М. со трибина во Пробиштип

Општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ Пробиштип ги информира сите граѓани на Општина Пробиштип дека на ден 12.12.2013

Loco Baby во “Аква парк – Пробиштип”

Една од најтрактивните српски диџејки Локо Бејби, во рамките на својата балканска турнеја ќе го посети и Аква паркот во Пробиштип.

Турнир во мал фудбал – Ратавица

По повод верскиот празник Св.Троица во с.Ратавица ќе се одржи традиционален турнир во мал фудбал. Сите заинтересирани екипи да се пријават најдоцна до 17.05.2017 год. Учество: 1000 денари. Пријаување на тел. 078 229 339 (Дарко) Финалето ќе...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
broken clouds
-1 ° C
-1 °
-1 °
74%
2.6kmh
75%
нед
-4 °
пон
-3 °
вто
-3 °
сре
0 °
чет
2 °