9.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Настани

Изложба на фотографии “Пробиштип ФОТО 2013”

Во чест на 8 Декември „Св. Климент Охридски“ во Холот на Дом на култура „Злетовски рудар“ Пробиштип

Концерт на Владо Јаневски во Пробиштип

Општина Пробиштип најавува голем спектакуларен концерт на непоправливиот романтичар, Владо Јаневски. Градскиот плоштад во Пробиштип ќе биде местото каде Владо ќе ги собере своите фанови, на 28 Август, денот на општина Пробиштип.

Повик до граѓаните на Пробиштип!

Драги сограѓани, уште само еден ден до Пробиштипскиот маскенбал. На 31 март во 16 часот и 30 минути ќе започне дефилето низ улиците на Пробиштип

Детската градинка „Гоце Делчев“ се врати со прво место

Детската градинка „Гоце Делчев“ на 31 мај учествуваше на регионалниот натпревар на модната ревија со модели од амбалажен отпад во организација на компанијата Еко-пак Хит од Кочани и го освои првото место. Голема благодарност...
video

Probistip Summer Festival 2017

На 27,28 и 29 јули во Пробиштип по четврт пат ќе се одржи „Probistip Summer Festival 2017“. Фестивал на пивото, скарата и добрата музика. Локација: Градски пазар - Пробиштип На 27 Јули (четврток) настапуваат: - Ретро вечер...

Тридневен „Аква парк фестивал“ во Пробиштип со повеќе од 40 изведувачи

„Аква парк фестивал“ во Пробиштип, со селекцијата на демо бендовите ја комплетира музичката програма за годинешното издание кое доаѓа со три фестивалски дена, 72 часа константна музичка програма и над 40 изведувачи.

Водици 2013

Пробиштипјани и Злетовчани со свечена литургија која започна во 7 часот во Црквата Успение на Пресвета Богородица и црквата Св.Богородица Пречиста започнаа со празнување на големиот верски празник  Богојавление – Водици  каде потоа со...

Владата на Р.М. со трибина во Пробиштип

Општинскиот комитет на ВМРО - ДПМНЕ Пробиштип ги информира сите граѓани на Општина Пробиштип дека на ден 12.12.2013

Парк на младенци

Општина Пробиштип по повод празникот „Младенци“ четврта година по ред ќе го организира настанот „Парк на младенци“. По тој повод ги поканува сите брачни парови кои склучиле брак во изминатата 2016 година на 22.03.2017...

CULP (Cultural language Program) Probistip 2014

Културен спортски настан со кадетите од воените школи на САД
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
9.6 ° C
9.6 °
9.6 °
50%
1kmh
1%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-4 °
вто
-2 °