9.6 C
Probishtip, MK
четврток, февруари 2, 2023

Настани

Театарска претстава „Јустинијан први“

Во понеделник, 11 Февруари, во округлата сала на Домот на културата „Злетовски Рудар“ Пробиштип, со почеток во 18:00ч. ќе се одржи театарска претстава „Јустинијан Први“ од авторот Јордан Плевнеш во изведба на Петар Темелковски. Влезот...

ЗЕЛНИКОТ НА БАБА 2015

Четврта година по ред Општина Пробиштип ја организира манифестацијата „Зелникот на баба“, нешто што предизвика огромен интерес и за учество, но и за посета.

Paul van Dyk на Aqua Park Fest во Пробиштип

За љубителите на врвната електронска музика Аква Парк Фест најавува исклучително посебна ноќ! Легендарниот диџеј и продуцент ПОЛ ВАН ДАЈК (PAUL VAN DYK), човекот кој светски реномираниот „DJ Magazin“ два пати го прогласи за...

Aqua Park Fest

Пред официјалниот почеток на летната сезона, во Аква паркот во Пробиштип ќе се одржи најголемиот „open-air“ фестивал во Македонија. Првото издание на фестивалот се очекува да биде посебно од повеќе аспекти. Главни ѕвезди на фестивалот...

Зелникот на баба

На 21 март, а по повод доаѓањето на пролетта општина Пробиштип ја организира манифестацијата „Зелникот на баба“

„Духовна академија“

Во организација на црквата „Успение на Пресвета Богородица“ од Пробиштип, а под покровителство на општина Пробиштип, во очи на Велигденските празници, во Кино салата во Пробиштип на 25 Април (четврток) со почеток во 19...

„АКВАПАРК-ФЕСТ 2014“ три дена ечеше во Пробиштип

Пробиштип вторпат е собиралиште на љубителите на добрата забава. Три дена полјаната под аквапаркот беше претворена во голема сцена за околу 30 изведувачи

Парк на младенците 2015

Во паркот пред градскиот пазар во Пробиштип кој воедно е именувам и како „Парк на младенците“ беа засадени повеќе садници рози. Во акцијата учествуваа 40 брачни парови од општината Пробиштип кои минатата 2014 година и...

Детската градинка „Гоце Делчев“ се врати со прво место

Детската градинка „Гоце Делчев“ на 31 мај учествуваше на регионалниот натпревар на модната ревија со модели од амбалажен отпад во организација на компанијата Еко-пак Хит од Кочани и го освои првото место. Голема благодарност...

„Ден на дрвото – Засади ја својата иднина”

Ги повикуваме сите граѓани на општина Пробиштип на 02.12.2015 година да земат учество во акцијата "Ден на дрвото, засади ја својата иднина"
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
clear sky
9.6 ° C
9.6 °
9.6 °
50%
1kmh
1%
пет
3 °
саб
3 °
нед
-3 °
пон
-4 °
вто
-2 °