4 C
Probishtip, MK
недела, јануари 24, 2021

Разговор со...

Милан Терзиќ – “За стопанисувањето со новоизградената филтер станица за вода во Пробиштип“

По едно месечна работа и анализа на мострите од прочистената вода во почетокот на месец февруари 2013 година Јавното Комунално Претпријатие “Никола Карев” и официјално на граѓаните во градот и неколкуте приградски населени места...

Зоран Штерјов – „За традиционалната и современата настава“

Зоран Штерјов е професор по математика во СОУ „Наум Наумовски - Борче“ од Пробиштип. Има завршена квалификација за наставник-ментор, учесник е во процесот на менторирање на наставници и во евалуација на наставници-ментори, а учествува...

Владо Јовановски – „Пробиштип е град – судбина“

Владо Јовановски – Човекот постојано е во потрага за духовна и физичка храна. Тоа што ја одбрав оваа благородна професија е резултат на мојата потреба за духовно надградување. Секој човек, каде и да се...

Шенка Колозова: Си ги сакам Добрево и Пробиштип, затоа што тие се мојот роден...

Шенка Колозова вели дека се гордее со нејзината улога како актер, а најсреќна е кога ќе почуствува дека е разбрана и допрена до публиката бидејќи публкиката  знае да го надгради секој актер кој умее...
- Advertisement -

Последни објави

Временска прогноза

Probishtip, MK
mist
4 ° C
4 °
4 °
93%
0.5kmh
40%
пон
6 °
вто
2 °
сре
-1 °
чет
0 °
пет
2 °